SEO (Search Engine Optimization) on äärmiselt oluline, et veebileht otsingumootori tulemustes esimeste seas kuvataks ning seeläbi rohkem kvaliteetseid külastusi saaks. SEO pluginad aitavad mõista, kust kodulehe lugejad kodulehe leiavad ning kuidas nendeni veelgi paremini jõuda.
Miks SEO pluginaid kasutada?
Asjaolusid, mida kodulehe optimeerimisel silmas pidada, on lõputult: võtmesõnade kasutamine ning sisemiste ja väliste linkide võrgustiku loomine, on vaid mõned neist. Kui SEO on veel võõras, võib kõigi aspektide samaaegne haldamine, veel enam iseseisvalt optimeerimine, üle jõu käia. Protsessi lihtsustamiseks on loodud erinevaid abistavaid rakendusi - SEO pluginaid. Mõned neist täidavad vaid ühte spetsiifilist ülesannet, teised korraga mitmeid erinevaid.
Tutvustame nelja SEO pluginat, mis erinevate optimeerimise protsesside juures abistavad.
1. SEO plugin: Internal Link Juicer
Sisemiste linkide kasutamine on üks optimeerimise kriitilisemaid aspekte. Nende abi leiab külastaja kodulehel veel enam kasulikku sisu ning veedab seal selle võrra kauem aega. Mida enam sisu üks koduleht sisaldab, seda keerulisemaks muutub sisemiste linkide võrgustiku loomine.
Internal Link Juicer annab võimaluse enda lehtedele võtmesõnu omistada. Võtmesõnade põhjal aitab plugin leida varasemat sisu, millele viidata. Plugin oskab sisemisi linke lisada automaatselt, saab valida, kui palju neid postituse kohta soovid ja plugin leiab sobivad lingid automaatselt. Statistika linkide kasutatavuse kohta annab võimaluse strateegiat veelgi parandada.
Parim viis seda SEO pluginat kasutada, on lubada sel oma töö teha, seejärel sisu omal käel üle vaadata, et veel vajadusel sobivaid linke lisada.
2. SEO plugin: XML Sitemaps
Lisaks inimestele peab kodulehe sisu olema lihtsalt leitav ka otsingumootoritele. XML sitemap ehk saidikaart on fail, mis aitab otsingumootoritel lehtede struktuuri mõista ja sisu kiirelt leida. See omakorda võimaldab Google otsingulehel kõrgema koha saada.
XML Sitemaps ühildub mitmete otsingumootoritega, sealjuures Google’i, Bingi ja Yahooga. See SEO plugin aktiveerides genereerib saidikaardi automaatselt. Edasi on võimalik valida, kas otsingumootoritele saadetakse muudatuste korral teated koheselt või mitte. Saidikaartide info lisatakse mugavalt ka veebilehe koodi.
3. SEO plugin: SpyFu
Mistahes valdkonnas tegutsedes tasub jälgida ka konkurentide tegevust. Nii võib leida võimalusi uute klientideni jõudmiseks, näiteks avastades uusi efektiivseid võtmesõnasid ning teades, millistele neist panustada. SEO pluginate abita on seda keeruline teha.
SpyFu näitab konkurentide lehtede orgaanilist liikumist ning aitab parimaid võtmesõnu valida. Jälgides Google Adsi PPC (Price per Click) pakkumiste tulemusi, on võimalik tuvastada uusi konkurente ning muutuseid nende strateegiates. Plugin annab infot väliste linkide kohta, tuvastades neist parimad. Kogutud info põhjal annab see soovitusi SEO ja turundusstrateegiate parandamiseks, sealjuures pöörab tähelepanu ostetud reklaamidele, mis end ära ei tasu.
4. SEO plugin: Yoast SEO
On mitmeid SEO pluginaid, mis katavad pea kõiki olulisi optimeerimise tegevusi.
Üks tuntuim ja kiiremini kasvav neist on Yoast SEO, mis keskendub WordPressi lehtedele. Plugin aitab lisada optimeeritud pealkirju ja kirjeldusi, lisada metaandmeid. See aitab hinnata kasutajasõbralikkust, analüüsida tekstide loetavust ning visuaale. Automaatselt genereeritakse XML saidikaart ning aidatakse luua otsingumootori-sõbralik lehekülje struktuur. Yoast SEO puhul on hinnatud ka selle Premium koolitusprogramm ning klienditugi.
Usalda enda kodulehe optimeerimine DigitalB spetsialistidele.
Valdavalt on SEO pluginad, vähemalt nende mahukamad versioonid tasulised ning nende kasutama õppimine võib päris kaua aega võtta.
Kui kodulehe optimeerimine ülemäära keerukas tundub, tee kindel valik ning usalda see tähtis protsess DigitalB professionaalidele.